Vendégünk volt Bagyinszki Zoltán

Iskolánk volt tanítványát, Bagyinszki Zoltán foto művészt láttuk vendégül iskolánkban 2015. december 2-án.  Negyven négy évvel ezelőtt végzett iskolánkban gépész osztályban.  Az itt töltött évek alatt szerette meg a fényképezést a Kosztica József tanár úr által irányított fotó szakkörben.  A mai előadásán beszélt az iskolánkban töltött diákévekről, a közel negyven könyvről, ami munkásságát fémjelzi.  Elsősorban útikönyveket készít, kiemelten erdélyi tájakról.  Az előadásán bemutatta  A legszebb magyar kastélyok, Erdélyi városok, Erdély bűvöletében, és Kincses erdélyi városok című munkáit. Beszélt a fényképezés történetéről, a technikák fejlődéséről és a fényképezés nyújtotta élményekről. Mindenkit biztatott a fényképezés, mint hobby megkedvelésére és arra, hogy a minket körülvevő eseményeket igényesen örökítsük meg.

A kapcsolat felvételére az év tavaszán került sor egy közös pályázat keretében. A téma a várak és a környezetünkben található értékek köré csoportosult.  Három bemutató volt, Nagyváradon, Gyulán és Miskolcon. Az egyes városok tablókon keresztül mutatták be a váraikat. Az iskolánk küldöttsége Nagyváradon és Gyulán is részt tudott venni a rendezvénysorozaton, Miskolcon pedig a Diósgyőri Várban fogadtuk a vendégeket. A pályázaton készült tablókat vándorkiállítás keretében iskolánkban is bemutattuk a nyílt napunkon. Tekintsék meg a képeket.

Miskolc, 2015.12.02.                                                            KI