Tűzriadó

Szakszerű előkészítést követően sikeres tűzriadó próba volt iskolánkban a fenti napon. A vonatkozó rendeletek az oktatási intézményekben évi egy alkalommal kötelezően előírják a tűzriadó próba megtartását, amely alkalmával tesztelhető az, hogy az intézmény fel van-e készülve váratlan események bekövetkezése esetén, az épületek gyors és biztonságos kiürítésére, az iskolai tanulók, tanárok és dolgozók biztonságos elhelyezésére. A tűzriadót 09 óra 20 perckor szaggatott csengetés jelezte. A próba alkalmával a tanulók fegyelmezetten végrehajtották a pedagógusok utasításait, az épület szintidőn belül kiürítésre került. A tanulók a főbejáraton a Latabár Endre utcára, az udvari bejáratokon keresztül pedig a belső udvarra vonultak ki. A sikeres próbát követően a tanítás zavartalanul folytatódott iskolánkban.

Az épület gyors, fegyelmezett elhagyását segítik a helyiségekben elhelyezett kivonulási tervek és a falakon elhelyezett útbaigazító táblák. Ezúton is kérem, hogy ezeket ne rongáljátok meg, mert tényleges tűz esetén megnehezítheti az épület gyors és biztonságos elhagyását.

Kérem, tekintsék meg a tűzriadó próbáról készített képeinket.

Kocsis István