Török vendégdiákok

Egy megnyert ERASMUS pályázat eredményeként török középiskolásokat látunk vendégül az iskolánkban. A tanulók Isztambulból érkeztek, iskolájukban logisztikát, különféle anyagmozgatást, közúti, vasúti és vízi szállítást tanulnak. 14 tanuló és négy kísérő tanár érkezett február 07. és 27. között városunkba, hogy nálunk tanulmányozzák szállítmányozásban alkalmazott itteni módszereket. A program részeként megismerkedtek az iskolánkkal, az itt folyó képzésekkel és oktatási módszerekkel. A sajóparti tantelepünkön a szakmai gyakorlati oktatással ismerkedtek. A város más középiskoláiban is szervezünk számokra látogatásokat, így megtekintjük a Fazola, az Andrássy és a Bláthy Szakközépiskolákban folyó képzéseket. Ezáltal átfogó ismereteket szerezhetnek a magyar szakközépiskolai oktatási módszerekről. Szakmai üzemlátogatásokat is szerezünk, a MÁV területén a személy, teher, és postai küldemények, a Miskolci Közlekedési Vállalatnál a személyszállítás és a FUX Zrt-nél az üzem közbeni áruszállítás logisztikájával ismerkedhetnek meg. Bemutatjuk nekik városunkat is, belvárosi séta, a Kós ház, a Diósgyőri vár, az Avasi református templom, a Miskolci Nemzeti Színház és egyéb látnivalók szerepelnek a programban. Kirándulást tervezünk Tapolcára a Barlangfürdőbe, Lillafüredre a Palotaszálló, a vízesés, a barlangok, a függőkertek és a csónakázó tó megtekintésére. A múzeumi programok között szerepel a Pannon-tenger múzeum, a Színész múzeum és a papírgyári múzeum megtekintése. A hétvégekre hosszabb kirándulásokat is terveznek, ellátogatnak Pozsonyba, Bécsbe és Budapestre, ahol a városok építészeti emlékeit tekintik meg. A tanulmányi út végén az itt megszerzett ismeretekről tanúsítványt állítunk ki részükre.

Tekintsék meg a képeket.