Kirándulás Felvidékre

2015. október 17-én a Rákóczi Szövetség támogatásával részt veszünk az „Emlékhelyek” diákutaztatási programon. Pályázatunkat a Rákóczi Szövetség 200 000 Ft támogatásban részesítette. Végigjárjuk a Felvidék magyar vonatkozású emlékhelyeit és meglátogatjuk a losonci testvériskolánkat. A Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskolával több évtizedre visszanyúló kapcsolatot ápolunk a földmérő képzés okán. Az elmúlt években rendszeresen meglátogattuk egymást és megtekintettük Losonc és környékének építészeti értékeit. Két évvel ezelőtt Losoncon volt a XIX. Nemzetközi Építészeti Diák Konferencia, amelyen szintén tanulóinkkal részt vettünk. A földmérő tanulók rendszeresen részt vesznek a Losoncon rendezett szakmai versenyen. A testvériskolai kapcsolat ápolása és fenntartása az iskolánk fontos pedagógiai célkitűzése.

A kirándulás tervezett útvonala: Miskolc, Kassa, Eperjes, Lőcse, Losonc, Fülek, Salgótarján, Miskolc. Az utazáson meg szeretnénk mutatni tanulóinknak a Felvidék magyar vonatkozású emlékhelyeit, látnivalót. Csatlakozzatok minél többen az utazáshoz.

2015.10.06.                                                                           KI