Kirándulás Erdélybe

2015. október 23-26 között a Rákóczi Szövetség támogatásával részt veszünk az „október 23” diákutaztatási programon. Pályázatunkat a Rákóczi Szövetség 200 000 Ft támogatásban részesítette. Végigjárjuk Székelyudvarhely és környékének magyar vonatkozású történelmi emlékhelyeit és meglátogatjuk a Bányai János testvériskolánkat. Székelyudvarhellyel 25 éve ápolunk testvériskolai kapcsolatot, az elmúlt évtizedekben sok-sok tanulónk utazhatott ki Erdély szebbnél szebb tájaira. Oda felé menet terveink szerint megnézzük Nagyvárad nevezetességeit és beköszönünk az Ady Endre líceumba, akiket nem rég láttunk Miskolcon vendégségbe egy Gyula-Nagyvárad-Miskolc „Várak a Várban” projekt keretében.

Terveink szerint ellátogatunk a lenyűgöző Békás szorosba és kirándulunk Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely felé.

A hazafelé úton megállunk Kolozsváron, ahol a Házsongárdi temetőben megkoszorúzzuk névadónk, Kós Károly sírját.

Csatlakozzatok minél többen a kirándulókhoz, élményekben gazdag utazás vár a résztvevőkre.

Miskolc, 2015.10.06.                                                                        KI