Tiltakozás

Iskolánk, a Miskolci Kós Károly Építőipari Szakközépiskola, szoros kapcsolatot tart fenn erdélyi nemzettársainkkal, mindig figyelemmel kíséri az ott történt eseményeket és rendszeresen vendégül látja az Erdélyből érkező barátainkat.

A napokba megdöbbenve értesültünk róla, hogy Erdélyben pénzbüntetést szabtak ki a magyar Himnusz elénekléséért. A Miskolci Kós Károly Iskola nevelőtestülete és diáksága úgy döntött, hogy jelképes pénzadomány gyűjtést szervez a magyar Himnusz elénekléséért kiszabott pénzbüntetés okán.

Az adományokat a diákok és más adakozók a porta mellett elhelyezett üvegedénybe tehetik be, a tanárok részére pedig a nagytanáriban helyeztünk el egy üvegedényt.

Szándékaink szerint az összegyűjtött adományt a március 15-i utazásunk alkalmával szeretnénk ünnepélyesen átadni a Magyar Polgári Párt képviselőjének, Bíró Zsolt elnök úrnak.

K I